Muzikotek Yayım

Muzikotek Yayım, Limited Şirket olarak 1986 yılından bu yana kendisi ile anlaşması olan Türk ve Yabancı bestecilere profesyonel kadrosu ile hizmet vermiş, 2007 itibariyle Anonim Şirket konumunda hizmetlerini sürdürmektedir.

Türkiye'nin ilk müzik yayımcısı (edisyon şirketi) olan Muzikotek, 25 yılı aşkın tecrübesiyle reklam ajansları, yapım şirketleri, TV kanalları, yönetmenler gibi tüm müzik kullanıcıları ile sözleşmeli olarak, temsil ettiği eser sahiplerinin eserlerinin yurt içinde ve yurt dışında kullanılmasını sağlamaktadır (Bkz. Besteciler).

(Müzik Yayımcılığının özel bir kolu olan Müzik Bankaları için Bkz: Müzik Bankaları nedir? ve Özgün Müzik için Bkz: Diğer Servisler: Özgün Müzik)

Müzik Yayımcılığı (Edisyon) Nedir?

Müzik Yayımcılığı, Besteci ile Müzik Yayımcısı arasında bir ortaklıktır. Müzik Yayımcısı yetenekli özel bestecileri, özel besteleri bulur ve bu bestelerle müzik sektörünü besler. Bu şekilde halka ve profesyonel kullanıcılara paha biçilmez bir servis sunar.

Müzik Yayımcısı bu bestecilere ve ileride özel besteler yaratacağına inandığı her yaştan genç bestecilere destek olur. Temsil ettiği bestelerden hiç kayıpsız en yüksek geliri elde etmek için ülke çapında ve uluslararası alanda çalışır. Bu eserleri kullanıcılara ileterek lisanslanmaları için çaba gösterir.

Muzikotek doğrudan veya dolaylı olarak temsil ettiği birçok yerli ve yabancı besteci ile çalışmaktadır. Bu eserlerin izin ve lisanslanması her bestecinin onayını gerektirmektedir.

Müzik Yayımcılığında, Müzik Bankasındaki lisanslamalarda olduğu gibi önceden kesin belirlenmiş bir fiyatlandırma yoktur. Her proje, Besteci ve Söz Yazarı tarafından ayrı değerlendirilip medya, ülke, zaman, eser süresi ve versiyon adedi gibi değişik kullanım koşullarına göre fiyatlandırılır.

Daha fazla bilgi almak için bizi lütfen arayınız. (Türkçe "Müzik Yayımcısı", İngilizce "Music Publisher", Fransızca "Editieur de Musique", Japonca "Ongaku Shupan")

Bizimle iletişime geçmek için aşağıdaki formu doldurun

TEL: (90 - 212) 281 08 00 - 01
FAKS: (90 - 212) 281 08 02
İBRAHİM KARAOĞLANOĞLU CAD. 37 - 4
SEYRANTEPE 34418 İSTANBUL

E-posta adresinizi bırakarak bizimle bağlantıda kalabilirsiniz.

Copyright 2016 by Muzikotek

1MM Agency