EMİR YARGIN

Emir Yargın 1988 yılında Ankara'da doğdu, 1991 yılında ailesinin işi nedeniyle Antalya'da yaşamaya başladı. Liseyi de burada tamamladıktan sonra İstanbul'a yerleşti.

İlköğretim yıllarından itibaren müzik çalışmaları başladı ve ortaokula geldiğinde ana çalgısının "davul" olduğuna karar verdi. Okul orkestralarında davulcu ve şarkıcı olarak sahne aldı. 2006 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesini kazandı ve üniversite eğitimi ile müzik çalışmalarını beraber sürdürdü. Aynı yıllarda davulcu olarak Onor Bumbum ile sahne aldı. Boğaziçi Üniversitesi Taş Oda konserleri ağırlıklı olarak birçok grupta davul ve perküsyon çaldı. 2008 13.Roxy Müzik Yarışmasında yazdığı "Köpek" ve "Çorap" şarkısındaki performansı ile 2.lik ödülü aldı. Bu yarışma müzik kariyerinin dönüm noktası oldu ve yazdığı şarkılarını, cover ve remixleri söylemeye başladı. Onor Bumbum ile "The Bananas" projesini gerçekleştirdiler. Canlı Elektronik Müzik Duo'su olarak alışık olunmayan bir konseptle Türkiye'nin birçok ilinde konserler verdi.

2010 da Levent Sevi'nin çektiği Long Way From Home serisindeki doğaçlama KEMİK performansı çok beğenildi ve şarkının albümde yer almasına karar verildi.

Sanatçı, 2011 yılında Weplay etiketi ile yayınladığı ilk albümünde "Tokat" ile çıkış yaptı.

İsmet Kurtuluş'un yönetmenliğini yaptığı, oyuncu Serdar Deniz'in rol aldığı "Tokat" şarkısının videosu çok ses getirdi ve elektronik müzik alanında farklı, şaşırtan tarzını da iyi anlattı. Viral etki ile internet ortamında hızla fenomen olan video 2011 yılında fazlaca konuşuldu.

Sırasıyla Fırat Giraygil'in yönetmenliğini yaptığı St.Petersburg'da çektiği "Bu Gece", Yönetmenliğini kendisinin yaptığı "Eylül" ve yönetmenliğini Haluk Can Dizdaroğlu'nun yaptığı 'F*CKER DISCOTHEQUE' ve Fırat Giraygil'in çektiği Kemik Abi'yi kliplendirdi.

2012 yılında Radyo Boğaziçi Müzik Ödülleri Özel Destek Ödülünü aldı.

2014 yılının başında ilk single çalışması "Kanka Olurduk Ölümüne"yi yayınladı ve kliplendirdi. Berkay Ferah'ın çektiği video Murat Yılmaz'ın prodüksiyonunu yaptığı single Emir Yargın'ın 2. Albümünün habercisi oldu.

2015'in başlarında ikinci stüdyo albümü "Geri Dönüşüm Kutusundaki Anılar"i tüm seveleriyle buluşturdu ve tekrar damgasını vurdu.

Bizimle iletişime geçmek için aşağıdaki formu doldurun

TEL: (90 - 212) 281 08 00 - 01
FAKS: (90 - 212) 281 08 02
İBRAHİM KARAOĞLANOĞLU CAD. 37 - 4
SEYRANTEPE 34418 İSTANBUL

E-posta adresinizi bırakarak bizimle bağlantıda kalabilirsiniz.

Copyright 2016 by Muzikotek

1MM Agency