ÖZGÜR SALUR

1987'de ilkokulla beraber İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nda yarı zamanlı piyano eğitimine başlayan Salur, 1992'de İstanbul Erkek Lisesi ortaokul yıllarında gitarla müzik öğrenimine dönmüştür. 1998'de okul müzik grubuyla katıldığı Liselerarası Milliyet Müzik Yarışması'nda iki Türkiye birinciliği kazanmış, Ümit Yılmaz'la müzik çalışmalarına devam etmiştir. 1999'de lisedeyken değişim öğrencisi olarak gittiği Amerika Pennsylvania'da, lisesinin müzik grubuyla Amerika Batı Yakası ikinciliği kazanmış, 2000'de Pennsylvania bölge okullarından seçilen öğrencilerden oluşan bölge caz grubunda gitarist olarak görev yapmıştır. 2002'de Berklee College of Music'e giren Salur, 2003'te Berklee'de Contemporary Writing & Production bölümünde öğrenciyken sınırlı sayıda öğrencinin kabul edildiği Music Production & Engineering bölümüne girmiş ve çalışmalarına çift lisans öğrencisi olarak devam etmiştir.

2003-2005 arasında Berklee College of Music'teki diğer bölüm derslerinin kayıtlarında kayıt ve mix mühendisliği görevlerinde çalışmış, Dr. Mehmet Ali Sanlıkol'la "A Heritage of Our Time – The Contuniuation of Ottoman Music" ve "Anadolu Rock/Pop" konserlerinde görev almıştır. Berklee College of Music'te Grammy ödüllü Richard Evans'tan aranjman, sound design konusunda Oscar ödüllü Jeff Largent'tan mix ve ses tekniği dersleri almış, jingle yazımı, görüntü altına müzik, büyük orkestra ve stüdyo orkestrası aranjmanları, reharmonizasyon, ileri kayıt mühendisliği, ileri mix mühendisliği konularında Michael Farquharson, Kurt Biederwolf, Jerry Gates, Jon Aldrich, Mark Wessel, Bill Elliott, Danny Morris, Randy Felts, Ben Newhouse gibi tanınmış isimlerle çalışmıştır. Michel Camilo, Pat Metheny, Gary Chang, BT, Joe Lovano, Gary Burton, Victor Wooten, DJ Gomi gibi sanatçıların ve George Massenburg, Tony Maserati, Bob Katz, Bob Ludwig gibi kayıt dünyasının önemli isimlerinin workshoplarına katılmıştır.

2005'te çift lisans öğrencisi olarak devam ettigi Berklee College of Music'ten üç seneden kısa sürede üstün başarı derecesiyle mezun olmuştur. Prodüktörlüğünü, bestesini ve kaydını yapıp yorumladığı "Özgür's Weird Beat" isimli parça mezuniyet DVD sinin müziği olarak kullanılmıştır.

2005-2006 arasında İTÜ Dr. Erol Üçer Müzik İleri Araştırmalar Merkezi Sound Engineering & Design bölümünde yüksek lisans eğitimi almıştır. Özgür Istanbul'da yaşayıp, çalışmaya devam ediyor.


Bu besteci aynı zamanda Banka'da

İlgili Müzik Bankası Albümleri:

Bizimle iletişime geçmek için aşağıdaki formu doldurun

TEL: (90 - 212) 281 08 00 - 01
FAKS: (90 - 212) 281 08 02
İBRAHİM KARAOĞLANOĞLU CAD. 37 - 4
SEYRANTEPE 34418 İSTANBUL

E-posta adresinizi bırakarak bizimle bağlantıda kalabilirsiniz.

Copyright 2016 by Muzikotek

1MM Agency