ONOR BUMBUM

Onur Uzunismail'in müzikal kişiliklerinden biri olan Onor Bumbum, Istanbul'dan bir besteci, söz yazarı, müzisyen ve şarkıcıdır. Kendisi gerek bilgisayar programları üzerinden gerekse kendi ürettiği cihazlar yoluyla melodik elektronik müzik yapmakta ve kaydetmektedir.

2006 senesinde Onor Bumbum Tuborg Roxy Müzik Günleri Yarışması'nda "özel jüri ödülü"ne layık görüldü. Ödülü aldığı sırada, aslen Rock temelli olan bu platformda bir elektronik müzik sanatçısının ödüllendirilmesini alışılagelmedik bulduğunu belirtti.

Onur Bumbum aynı zamanda "2 Curlies" isimli iki kıvırcık kafadan oluşan ikilideki kıvırcıklardan biridir. Diğer kıvırcık ise dünyaca ünlü prodüktör/şarkı yazarı/ud icracısı Jean Pierre Smadj'dır. İkili 2008'de bir albüm yayınladı ve Istanbul'da birçok kez konserler verdi. Bunun dışında Bumbum ayrıca Talvin Singh, Eric Tuffaz ve İbrahim Maalouf gibi dünyaca ünlü müzisyenlerle de çalıştı.

Birçok televizyon ve web reklamlarının yanı sıra defileler için de müzik yapan Bumbum, Emir Yargın ve Mutlu Son gibi Türk sanatçıların albümlerine besteler vermiş, mix ve mastering işlemlerini üstlendi.

2009 senesinde "Buggyboy" lakabıyla Sleeping ismini verdiği ilk dijital EP'sini yayınladı. EP'deki parçalar neredeyse tamamen kendisinin tasarladığı sanal çalgı Kakalak ile çalınarak kaydedildi. 2010 senesine gelindiğinde ise Red Bull Music Academy'e katılmış ve Barcelona'daki ünlü müzik festivali "Sonar"da dünyanın her bir yanından gelen birçok meşhur isimle aynı sahneyi paylaştı.

Bumbum geleneksel askılı davuldan esinlenerek el ve parmaklarla çalınan oldukça hassas bir MIDI çalgısı üretti. "Bumdrum" adını verdiği bu çalgının uygulamalı tanıtım videosu büyük bir izlenme rakamı yakalayarak müzik bloglarında paylaşım rekoru kırdı. Videoyu izlemek için resme tıklayın.

Bumbum 2010 senesinde ilk CD formatındaki albümünü yayınladı. 10 adet yavaş tempolu, elektronika tarzındaki aşk şarkısından oluşan Diyorum Ki'nin çıkışı ile beraber bir Türkiye turnesine çıktı ve Türkiye'nin en büyük festivallerinde çaldı. Efes Pilsen One Love Festival'de alternatif sahnenin ana ismi olarak izleyenlerinin karşısına çıkan Onor Bumbum'a trompet ve tuşlu çalgılarda Fehmi Alatan, gitarda Murat Kirkit, davulda Osman Konuray ve Çello'da Duygu Demir eşlik etti.

Bumbum, müzik çalışmalarına ve müziğin sınırlarını zorlamaya devam etmektedir.

Bizimle iletişime geçmek için aşağıdaki formu doldurun

TEL: (90 - 212) 281 08 00 - 01
FAKS: (90 - 212) 281 08 02
İBRAHİM KARAOĞLANOĞLU CAD. 37 - 4
SEYRANTEPE 34418 İSTANBUL

E-posta adresinizi bırakarak bizimle bağlantıda kalabilirsiniz.

Copyright 2016 by Muzikotek

1MM Agency