NEOMA

Berk Ünlü - Vokal

Arda Özüpek - Klavye

Mako - Bas

Erce Arslan - Davul

Erce Arslan ve Berk Ünlü'nün 2002 yılında başlayan tanışıklığı, müzikal birlikteliği ve uyuşumları 2005 yılında progresif öğelerden etkilenen, yenilikçi Neoma'yı oluşturmuş oldu. Grup kurulduğu sene içinde "Liberty" ve "The Poet Fades Today" adlı 2 şarkısını Deneyevi ve Mine Erkaya Stüdyolarında kaydetti. Grubun düşüncesi ve hedefi 2 şarkılık bir demo oluşturup yurtiçi ve yurtdışı plak şirketlerine yollamak ve etkin faaliyetlere başlamaktı fakat gitaristlerinin gruptan zamansız ayrılması ile grup bir süre için gitarist arayışına girdi. Aynı sene içinde Erce tecrübe amaçlı bireysel olarak bir Sepultura Cover'ı olan Apocalyptica'nın yorumladığı "Inquisition Symphony" adlı eserin üzerine davul çalışması yaptı. Bu eseri Apocayptica ile canlı çalmak için görüşmelere başladı fakat organizasyon sorunları yüzünden çalamadı.

2006 senesinde kökleşmeye başlayan grup tuttuğu stüdyodaki boşluk sürecini kendisinin bulduğu bir takım teknik çalışmalar ile geliştirdi. Bu süreçte Erce ve Berk birçok müzisyen ile çalıştı, birçok beraberlik ve ayrılığın ardından grup büyük bir aşamayla amaçladığı performansa ulaştı.

Grup 2007 senesinde uzun çalışmaların ardından önceden kaydettiği 2 şarkıyı yenileyerek ve üzerine "Never Surrender" adlı şarkıyı da kaydederek çalışmalarına devam etti. Kayıt aşamasında Modern Müzik Akademisi, Cangöz Müzik, Serdar Öztop Müzik, Taşoda gibi çeşitli stüdyolarda çeşitli tonmaisterler ile çalıştılar. Bu süreçte prova için kiraladıkları stüdyo ile sorun yaşayan grup stüdyodan ayrılmak zorunda kaldı. Bir yandan kayıtlarına devam ederken bir yandan stüdyo arayan grup en sonunda basçı Erdem Ulubaş'ın babasının eski konfeksiyon atölyesini kendi stüdyosu yapmaya karar verdi. Uzun süren, zorlu ve sorunlu geçen kayıtları tüm çıkan engellere rağmen içlerine sindirerek bitirdiler ve hemen ardından stüdyo inşasına başladılar fakat bu sırada gitarist Erdem Birgül ile yollarını ayırmak zorunda kaldılar. Erce, Berk, Erdem ve klavyeci Arda Özüpek birlikte 6 ay süren uğraştan sonra kendi stüdyolarını oluşturmayı başardılar.

2008 senesinde stüdyolarını bitiren gruba gitarist Emrah Canayakın da katıldı. Neoma, 2008 Nisan ayında Bursa Uludağ Üniversitesi'nde ve İstanbul Yeni Melek'te konserler verdi. Daha sonra grup yeni besteleri ve sahne performansı çalışmaları üzerine yoğunlaştı. Bu esnada tecrübe amaçlı kayıt, miks, mastering ve videosu tamamen kendilerine ait olan, bilinen melodilerden oluşan bir Medley hazırladı. Neoma çalışmalarına aralıksız devam etmektedir.

http://www.neomaband.com/tr/

http://www.myspace.com/neomaband

Bizimle iletişime geçmek için aşağıdaki formu doldurun

TEL: (90 - 212) 281 08 00 - 01
FAKS: (90 - 212) 281 08 02
İBRAHİM KARAOĞLANOĞLU CAD. 37 - 4
SEYRANTEPE 34418 İSTANBUL

E-posta adresinizi bırakarak bizimle bağlantıda kalabilirsiniz.

Copyright 2016 by Muzikotek

1MM Agency