NEM

Hakan Özlücan: Vokal, Gitar, Piyano

Kıvanç Bosuter: Gitar

Emre Koylu: Davul

Ilıca: Bas

2003'te kurulan nem 2005 yılında EMI Müzik Türkiye ile anlaşma imzalayarak ilk albümü Güneşte Yalnız'ı aynı yıl haziran-ağustos ayları arasında Marşandiz Stüdyolarında kaydetti ve albüm 2006 ocak ayında yayınlandı. Albüm çalışmasından önce demo kayıtları 2004'te Ankara'da yapıldı. Hakan Kurşun'un Executive Producer olarak yer aldığı albümde bas ve davul kayıtları canlı olarak kayıt edildi. 12 parçadan oluşan albümün mastering'i Los Angeles Capitol Stüdyolarında Evren Göknar (Capitol Mastering, Hollywood,CA) tarafından yapıldı.

Grubun Nükleer Kış ve Yarım Kalan Hayaller Yaşındayız adlı parçaları Petrol Records tarafından hazırlanan ve farklı sentezleri birarada toplayan The Greatest Songs Ever: Turkey adlı compilation cd'de yer aldı. Albüm Hollanda, Danimarka, Arabistan, Hırvatistan, Litvanya, İsveç, İsviçre, Güney Afrika, Hong Kong, İtalya, Portekiz, İspanya, Yeni Zelanda, Türkiye, Hindistan, Slovenya, Avusturya, Rusya, Sırbistan, Yunanistan, İngiltere, Japonya, Almanya, Avusturalya, ve Fransa'nın da yer aldığı 25 ayrı ülkede yayınlandı. Sonrasın da nem, EMI Music France'ın editörlüğünü yaptığı From Constantinople to Istanbul: A Journey in the Heart of Europe adlı compilation cd de Güneşte Yalnız adlı parçasıyla yer aldı. Albüm Kanada, Lübnan, Arabistan, Sırbistan, Avusturya, ve Rusya da yayınlandı.

Mahir Günşıray öncülüğünde A.K.M.'de düzenlenen Lorca Divanın'da Federico Garcia Lorca'nın Yas Çanları (Clamor) adlı şiirini yorumlayan nem bu kez de büyük bir Lorca hayranı olan yazar, şair ve müzişyen Leonard Cohen'in İyi Tarafim adlı şiirini I.K.S.V.'nin düzenlediği Cohen ve Ben gecesinde yorumladı.

Nem ikinci albümü K R İ S T A L İ Z E 'de ilk albümdeki soundu aynı referanslara bağlı kalarak geliştirirken doğal hayat, insan ve teknoloji gibi konulara dikkat çeken kozmik temaları duygusal melodilerle işleyen nem'in yeni albümü 9 mart 2009 tarihinde Gordium ve Müzikotek ortak yapımı ile yayınlandı. İçeriği kadar albüm kapak tasarımı ile de oldukça iddalı olan nem'in yeni albümü K R İ S T A L İ Z E'nin kapak tasarımında SETİ başkanı, Astronom ve Fizikçi ünlü Drake denkleminin yaratıcısı Dr. Frank Drake tarafından tasarlanan Pulsar map isimli harita yer alıyor.NASA tarafından uzaya fırlatılan Pioneer10, Pioneer11, Voyager2 ve şu an için evrendeki insan yapımı en uzak cisim olan Voyager1 uzay aracı üstündeki golden disc'de yer alan dünyayı bulmak için güneş sistemimizi gösteren Pulsar Map, aynı zamanda Carl Sagan Center'in direktörü olan Dr Frank Drake'in özel izniyle nem'in yeni albümü K R İ S T A L İ Z E'nin albüm kapağıdır.

Daha fazla bilgi için nem'in resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz:

www.nemsite.com

www.myspace.com/nemtr


İlgili Ticari Yapımları:

Bizimle iletişime geçmek için aşağıdaki formu doldurun

TEL: (90 - 212) 281 08 00 - 01
FAKS: (90 - 212) 281 08 02
İBRAHİM KARAOĞLANOĞLU CAD. 37 - 4
SEYRANTEPE 34418 İSTANBUL

E-posta adresinizi bırakarak bizimle bağlantıda kalabilirsiniz.

Copyright 2016 by Muzikotek

1MM Agency