MEHMET ÖZKAYA

İstanbul'da dünyaya gelen Mehmet Özkaya, Türk Sanat Müziği ile ilgili çalışmalarına Ankara Türk Müziği Derneği'nde başladı. Doğan Koçer, Yılmaz Pakalınlar, Feruzan Esmergül, Ferit Sıdal, Ahmet Hatipoğlu, ve Metin Everes gibi isimlerden nota, solfej, şan ve repertuar dersleri alan Özkaya, 1990 yılında açılan sınavla TRT'ye girdi.

Çankaya Üniversitesi'nde Türk Sanat Müziği Korosu oluşturan Özkaya, aynı üniversitede öğretim görevlisi olarak Klasik Türk Musikisi uygulamaları ve ses eğitimi dersleri verdi.

Halen Boğaziçi Üniversitesi, Halkbank, Fenerbahçe mahallesi Gönüllüleri ve Örnekal Musıki Topluluğu Türk Sanat Müziği Korolarını çalıştırmakta olan Özkaya'nın TRT Repertuarı'nda ve Mesam'da kayıtlı pek çok bestesi bulunmaktadır.

İTÜ'de verdiği konser kayıtlarından oluşan "Senfonik Türk Müziği Konseri" albümü ile, Avrupa Gazeteciler Derneği 2010 Yılı ''En İyi Türk Sanat Müziği Sanatçısı'' ödülü ve 2011 tarihinde Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de "3rd The First" ödülünü almıştır. "Çağdaş Müzik Orkestrası Konseri" adlı 2. albümü ile Türk Müziği'ne çağdaş bir yorum getirdi.

Bizimle iletişime geçmek için aşağıdaki formu doldurun

TEL: (90 - 212) 281 08 00 - 01
FAKS: (90 - 212) 281 08 02
İBRAHİM KARAOĞLANOĞLU CAD. 37 - 4
SEYRANTEPE 34418 İSTANBUL

E-posta adresinizi bırakarak bizimle bağlantıda kalabilirsiniz.

Copyright 2016 by Muzikotek

1MM Agency