KAMRAN İNCE

Kamran İnce 1960 yılında Montana'da Türk ve Amerikalı anne-babadan dünyaya gelmiştir. Doktora derecesini Eastman School of Music'ten alan bestecinin eserleri dünyanın önde gelen orkestraları tarafından seslendirilmektedir. Sadece onun müziğine ayrılmış konserler arasında Hollanda Festivali, CBC Encounter Series, Uluslararası İstanbul Müzik Festivali, Estoril Festivali ve TurkFest sayılabilir. Sayısız ödülleri arasında Prix de Rome, Guggenheim ve Lili Boulanger ödülleri sayılabilir. Yapılan prömiyerleri arasında Turquoise/Strange Stone adlı projenin, Netherlands Blazers Ensemble, Aynur ve Türk müzisyenlerle Hollanda ve Belçika'yı kapsayan turu; Uluslararası İstanbul Müzik Festivali'nde Requiem Without Words'ün prömiyerini içeren konser ve Muzikotek tarafından Galatasaray'ın 100. yıldönümü için ısmarlanan 5. Senfoni'nin İstanbul'da Bilkent Senfoni Orkestrası, Kültür Bakanlığı Devlet Çoksesli Korosu, solistler ve çocuk soprano ile seslendirildiği konser vardır.

İnce'nin 3. ve 4. senfonilerinin yer aldığı bir orkestra CD'si; 2. Senfoni, Remembering Lycia ve Arches adlı eserlerinden oluşan bir CD'si; ayrıca iki oda müziği CD'si bulunmaktadır. Önder Piyano İkilisi tarafından seslendirilen "Sheherazade Alive", EMI Classics'ten, Rüya Taner tarafından seslendirilen "Gates" ise A.K. Müzik'ten çıkmıştır. Türkiye'de çıkan film müzikleri arasında "Kuşatma Altında Aşk", "Afrodizyak" ve "Şarkıcı" bulunmaktadır. Bestecinin ısmarlanan eserleri arasında, Present Music tarafından ısmarlanan Istathenople (2003); Relache ve Commissionning USA Fund tarafından ısmarlanan Strange Stone (2003); T.C. Kültür Bakanlığı tarafından ısmarlanan Concerto for Orchestra, Turkish Instruments and Voices (2002); University of California Berkeley Profesörü arkeolog Crawford Greenewalt tarafından ısmarlanan 4. Senfoni "Sardis" (2000); Milwaukee Sanat Müzesi binasının açılışı için ısmarlanan Flight Box (1999), ve Milwaukee, Dayton ve Albany orkestraları ve Present Music için yazılan FEST (1998) vardır.

Kamran İnce halen İTÜ Dr. Erol Üçer Müzik İleri Araştırmalar Merkezi'nde (MİAM) Eşbaşkan ve University of Memphis'te kompozisyon profesörü olarak görev yapmaktadır.


İlgili Müzik Bankası Albümleri:

Bizimle iletişime geçmek için aşağıdaki formu doldurun

TEL: (90 - 212) 281 08 00 - 01
FAKS: (90 - 212) 281 08 02
İBRAHİM KARAOĞLANOĞLU CAD. 37 - 4
SEYRANTEPE 34418 İSTANBUL

E-posta adresinizi bırakarak bizimle bağlantıda kalabilirsiniz.

Copyright 2016 by Muzikotek

1MM Agency