FUAD ABDULLAH

Fuad Abdullah üniversite eğitimini Berklee College Of Music'te (Boston, ABD) Müzik Prodüksiyonu ve Ses Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır. Fuad Abdullah, mezuniyetinden sonra, Arif Mardin'in (Atlantic Records'da) prodüksiyon asistanlığını yapmaya başlamıştır. Bu deneyim ile Bette Midler, Roberta Flack, Dionne Warwick, Chaka Khan gibi isimlerin projelerinde yer almıştır.

1994-1998 yılları arasında Boston'da Mix98.5 ve Eagle 93-7 radyo kanallarında American Radio Systems / CBS prodüktörü olarak çalışan Abdullah, 1998'de yine Boston'da sahneye koyduğu "Welcome To Stony Brook" adlı müzikal ile Ascap (American Society of Composers, Arrangers and Publishers) Özel Ödülü'nü almıştır.

1999'da New York'ta MJI / Clearchannel'da kadrolu prodüktör olarak görev almış ve "Mundo Latino" adlı radyo programı ile 1999 yılı prodüksiyon ödülünü kazanmıştır. 11 yıllık Amerika deneyiminden sonra İstanbul Teknik Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Gülsüm Sağlamer'in daveti üzerine Türkiye'ye gelmiş ve İ.T.Ü. Dr. Erol Üçer Müzik İleri Araştırmalar Merkezi (MİAM) bünyesinde Türkiye'de ilk kez Müzik Yönetimi ve İşletmeciliği Bölümü'nü kurmuştur. İ.T.Ü. / MİAM'ın koordinatörlüğünü de üstlenen Fuad Abdullah 2006 yılına kadar burada çalışmıştır. Bu süre dahilinde Müzik Prodüktörü olarak görev aldığı Ajda Pekkan'ın "Sen İste" adlı single'ı, MFÖ'nün "Agu" adlı albümü gibi çalışmalar, Fuad Abdullah'ın listelerde uzun süre yer alan projelere imza atmasına vesile olmuştur. Besteci müzik çalışmalarına devam etmektedir.


Bu besteci aynı zamanda Banka'da

İlgili Müzik Bankası Albümleri:

Bizimle iletişime geçmek için aşağıdaki formu doldurun

TEL: (90 - 212) 281 08 00 - 01
FAKS: (90 - 212) 281 08 02
İBRAHİM KARAOĞLANOĞLU CAD. 37 - 4
SEYRANTEPE 34418 İSTANBUL

E-posta adresinizi bırakarak bizimle bağlantıda kalabilirsiniz.

Copyright 2016 by Muzikotek

1MM Agency