BALAMİR NAZLICA (SOAKED)

Müzik macerası 5 yaşında piyano ile başladı. İsviçrede Aiglon College ve La Garenne'de okudu. İsviçrede yaşadığı dönemde farklı hocalardan klasik müzik eğitimi aldı. Uzun bir 7 yil geçirdikten sonra, klasik müzikten blues müziğe geçiş yapmak istedi.

İstanbul'a 90'ların başında geri dönüp Robert Kolejine girdi. Lisede, Gerard Kennedy(Tiyatro eğitmeni) ile Jerry and the Blue ticks adlı grup için uzun bir dönem klavye çaldı. Aynı zamanda resime olan ilgiside bu dönemde gelişmeye başladı ve Robert Kolejinde ilk yağlı boya resim sergisini bu dönemde gerçekleştirdi. Yüksek öğrenimini İstanbul Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde tamamladı. Üniversitede müziğini bir ara kampüste başka oyuncaklarla değiş tokuş etti. Kameranın arkasına geçip ufak klipler ve şimdiki zaman diliminde SOAKED'un kullandığı görsellerin çizimine başladı.

2003 yılından önce çeşitli gruplarda klavyeci olarak çalışmalara başladı ve bu esnada Cohesion adlı grup için ilk vokal denemelerini gerçekleştirdi . 2003 yılında home studio kurarak başladığı elektronik müzik projesini şekillendirirken kendi de renklendi ve demlendi. Uzun süren çizim, müzik çalışmaların sonucunda farklı prodüktörler ile Soaked adlı projesini 2003 ile 2007 arası Burçak Sait Daldal ile geliştirdi.

2008 yılına doğru projeyi canlı bir grubun kimliği ile bütünleştirmek istedi ve bugünkü grubun çekirdek kadrosu (Hatice Arıcı, Emrah Akar, Yiğit Özkul, Berkay Küçükbaşlar, Deniz Kunay) ile yoluna devam etti ve 2009 Nisan ayında 'Into the light! adlı EP'yi Ventilation Label ile beraber dijital ortamda çıkardı.

2011'de SOAKED ilk albümleri 'Aftermath'i çıkardı, albüm çıktıktan kısa bir süre sonra grup dagıldı ama Balamir SOAKED ismi ile müzik yapmaya devam etti. 2014'te SOAKED ikinci albümü 'Wanted'i çıkardı.

Balamir yeni müzik yaratmaya devam ediyor.

Bizimle iletişime geçmek için aşağıdaki formu doldurun

TEL: (90 - 212) 281 08 00 - 01
FAKS: (90 - 212) 281 08 02
İBRAHİM KARAOĞLANOĞLU CAD. 37 - 4
SEYRANTEPE 34418 İSTANBUL

E-posta adresinizi bırakarak bizimle bağlantıda kalabilirsiniz.

Copyright 2016 by Muzikotek

1MM Agency