ARMAĞAN DURDAĞ

Armağan Durdağ, 1981 yılında İstanbul'da doğdu. Orta ve lise öğrenimi boyunca Mert Bilginer ile piyano ve müzik kültürü çalıştı. Eyüboğlu Koleji'nden mezun olduktan sonra Nail Yavuzoğlu ile klasik, caz ve modern armoni, form analizi, orkestrasyon ve Türk Müziği teorisi çalıştı.

Faris Akarsu ile piyano çalışmalarına 2004 senesinde girdiği İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuarı Müzik Teknolojileri Bölümü, Ses Kayıtları Anabilim Dalı'nda devam eden Durdağ, bu bölümü birincilikle bitirdi.

2008 sonbaharında gittiği ABD'nin Washington DC şehrinde, bir yıl boyunca Washington Conservatory of Music bünyesinde Jeffery Watson ile piyano ve bestecilik, A.Scott Wood ile şeflik çalıştı. Burada yaşarken, 2009'un Nisan ayında besteci ve piyanist Fahir Atakoğlu'nun Grammy aday-adaylığına seçilen caz albümü Faces & Places'in yaylı orkestrasyonlarını yaptı. Bu katkısından dolayı sanatçı, Grammy ödüllerini dağıtan organizasyon olan Recording Academy'de Grammy'e oy verme statüsündeki üyelik hakkını halen elinde bulundurmaktadır.

2009-2011 yılları arasında ABD'de University of Memphis'te tam burslu olarak Kompozisyon bölümünde Yüksek Lisans derecesini tamamlayan Durdağ, bu kurumda Kamran İnce ile bestecilik, Kraig Alan Williams ile orkestra şefliği, Sam Viviano ile piyano çalıştı.

Bunların yanı sıra ABD'li önemli bestecilerden Joseph Schwantner, Marc Mellits, Fred Lerdahl, Sophia Serghi, Christopher Trapani ve Chris Brubeck gibi isimlerin masterclass'larına katıldı.

Eserleri Türkiye, ABD ve Ermenistan'da seslendirilen sanatçının, 2012 yılında Dünya Saksafon Kongresi'nde çalınmak üzere bestelediği Bridges of Light (Işığın Köprüleri) adlı eserinin dünya prömiyeri kendi yönetiminde Mayıs 2011'de Memphis, ABD'de gerçekleştirildi.

"Armağan Durdağ Ensemble" adını verdiği toplulukla ise, geleneksel Türk çalgıları ile batı müziği çalgılarını ve kimi zaman elektronik müziği birleştiren "Yeni Bir Dünya İçin Yeni Müzik" adlı projeyi sürdürmeye devam etmektedir.

Bizimle iletişime geçmek için aşağıdaki formu doldurun

TEL: (90 - 212) 281 08 00 - 01
FAKS: (90 - 212) 281 08 02
İBRAHİM KARAOĞLANOĞLU CAD. 37 - 4
SEYRANTEPE 34418 İSTANBUL

E-posta adresinizi bırakarak bizimle bağlantıda kalabilirsiniz.

Copyright 2016 by Muzikotek

1MM Agency