ALPER YALÇIN

1980 yılında İstanbul'da doğan Yalçın, müziğe ilkokul yıllarında yarı zamanlı piyano eğitimiyle başlamıştır. 1994'te Kadıköy Anadolu Lisesi yıllarında gitar eğitimine yönelmiş ve lise gruplarında çalmıştır. Bu yıllarda birçok konser veren Alper Yalçın, 1999'da ilk stüdyo çalışmasını Liqweed grubu ile yapmıştır.

2005 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü'nden mezun olmuştur. Üniversite yıllarında bilgisayar ile kayıt teknikleri üzerine yaptığı çalışmaları takiben, 2005 - 2006 yılları arasında Full Sail School of Recording Arts'da Recording Arts programına katılmış ve bu süre sonunda "Associate of Science in Recording Arts" programını üstün başarı ile tamamlayarak "ProTools- Expert Sertificate of Music and Post Production" sertifikalarını almıştır. Müzisyenin ayrıca "Recording and Mixing Music" ve "Film and Post Production" konularinda iki tane birincilik ödülü de bulunmaktadır.

2007 yılında Müzikotek M.İ.K.İ stüdyolarında besteci, jingle yazarı, prodüktör ve ses mühendisi olarak çalışmaya başlamıştır. Muzikotek çatısı altında çalıştığı iki yıl süresince birçok jingle ve dizi müziğine imza atmış ve Dağhan Baydur'un yanında yardımcı prodüktör olarak görev yapmıştır. Kayıtlarını M.İ.K.İ stüdyolarında gerçekleştirdiği Nem grubunun Kristalize isimli albümü ise, Alper Yalçın'ın ilk prodüktörlük çalışması olmuştur.

Yalçın, 2009 yılında Yöngün Keymen ile ortak olarak Melodrome Music Production isimli şirketi kurmuştur.

 


Bu besteci aynı zamanda Banka'da

İlgili Müzik Bankası Albümleri:

Bizimle iletişime geçmek için aşağıdaki formu doldurun

TEL: (90 - 212) 281 08 00 - 01
FAKS: (90 - 212) 281 08 02
İBRAHİM KARAOĞLANOĞLU CAD. 37 - 4
SEYRANTEPE 34418 İSTANBUL

E-posta adresinizi bırakarak bizimle bağlantıda kalabilirsiniz.

Copyright 2016 by Muzikotek

1MM Agency