AKIN ERDEM ERTÜBEY

4 Mayıs 1953'te İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Müziğe lise yıllarında gitar çalarak başlayan sanatçı, Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra 27 yıl PETKİM Petrokimya A.Ş.'de görev yapmıştır.

1970 yılında beste çalışmalarına başlamıştır. 1984 yılında Nükhet Duru'nun "Her şey Yeni" albümünde "Güneşten Bir Küçük Parça Koparsam" isimli bestesiyle yer almıştır. Daha sonraki yıllarda, yine Nükhet Duru'nun "Çek Halatı Gönlüm", "Yaz", "Benim Yolum" albümlerinde 7 bestesi daha yer almıştır. Nilüfer'in "Sen Mühimsin" albümünde "O Kadın Ben Olsam"; Nil Burak'ın "İşte Banko" albümünde "Hayrettin" ve "Yüreğim Götürmüyor"; Candan Erçetin'in "Çapkın" albümünde "Hayranım Sana", "Elbette" albümünde "Elbette" ve "Olmaz"; Burcu Güneş'in "Tılsım" albümünde "Öğüt"; Nilgül'ün "Pervane" albümünde "Diken Döşekler" isimli besteleri yer almıştır. Beşiktaş'ın 100. Yıl albümündeki "Kartal" marşının söz ve bestesi de Akın Ertübey'e aittir.

Akın Ertübey Muzikotek Müzik Bankası'nın 49 numaralı "Mandolin" CD'sindeki tüm şarkıların bestecisidir. Akdeniz ve Ege esintilerinin mandolin tınılarıyla birleştiği bu renkli albümde, mandolin yorumlamaları da yetenekli müzisyen Altuğ Öncü'ye aittir.

Besteci olarak uzun süredir müzik dünyasının içinde olan Akın Ertübey, Muzikotek etkiteki altında 2018'de ilk albümü "Elbette Akın Bey" ile sevenleriyle buluştu. Albümdeki tüm eserleri Muzikotek YouTube sayfasından dinleyebilirsiniz.

 

 


Bu besteci aynı zamanda Banka'da

İlgili Müzik Bankası Albümleri:

Bizimle iletişime geçmek için aşağıdaki formu doldurun

TEL: (90 - 212) 281 08 00 - 01
FAKS: (90 - 212) 281 08 02
İBRAHİM KARAOĞLANOĞLU CAD. 37 - 4
SEYRANTEPE 34418 İSTANBUL

E-posta adresinizi bırakarak bizimle bağlantıda kalabilirsiniz.

Copyright 2016 by Muzikotek

1MM Agency