SUZY ROGOVIN

Suzy Rogovin İstanbul, Türkiye'de doğmuştur. 1979'da İsrail'e taşınmış, burada Tel – Aviv Üniversitesi'nde İngiliz ve Fransız Dili ve Edebiyatı çalışmıştır. 6 yıl boyunca dekoratör ve tasarımcı olarak çalışan Rogovin, 1996'dan beri Avatar (kendini geliştirme ve farkındalık kursu) öğretmektedir. "Kinor David" adlı uyuşturucu ve şiddete karşı organizasyonun ve "Bayit Chadash" adlı yeni bir Yahudi kimliği bulma ve barış amaçlı bir organizasyonun başkanlığını yürütmektedir.

Dror Baruch'un çektiği okullarda şiddetle ilgili eğitici bir filmde oynamıştır, bu film Yunanistan'da ödül almış, İsrail'de okullarda müfredatın bir kısmını oluşturmuş ve Amerika'da eğitim sisteminin bir kısmını oluşturmuştur. Dror Baruch'un yalnız ebeveyn olmanın zorluklarıyla ilgili ikinci filminde de rol almıştır; bu film de 2004 yılında gösterime girmiştir. Rogovin, 37 yaşında (böyle bir niyeti yokken) şarkıcı olmuştur.

1998 yılında çıkan ilk albümü "Herencia" (Miras) hem İsrail'de hem Avrupa'da çok başarılı olmuştur. Ticari başarıyı takiben, ikinci albümü "Estos y Munchos" (Pek Çok Mutlu Dönüşler) 2001 yılında İsrail'de çıkmıştır. Suzy; ABD, Türkiye, Gürcistan ve İsrail gibi çeşitli ülkelerde sahneye çıkmıştır. Her iki albümünden de alınan şarkılar tüm dünyada yirmiden fazla farklı derleme CD'de diğer önde gelen dünya müziği sanatçılarının yanında yer almıştır. Üçüncü albümü "Aromas Y Memorias", ünlü Ladino (Yahudi İspanyolcası) şairi Margalit Matitiahu ile ortaklaşa bir yaratımdır. Margalit Matitiahu'nun sözcükleri Suzy'nin müziğiyle ve sesiyle birleşince, bu türde bulunan çalışmaların çoğu geleneksel olduğu için ortaya çok ender rastlanan bir albüm çıkmıştır.

Suzy Rogovin ayrıca yakında çıkacak olan "Kwan Se Om" adlı bir meditasyon CD'sinde de yer almıştır.

İbranice ilk Single'ı "Tishkah" (Aslen Türkçe "Unut, Sevme Beni") 2006 yılında İsrail'de çıkmıştır.

Bir sonraki albümünü Büyükannesinin dilinden anadiline geçiş yaparak Türkçe çıkaracak olan sanatçı, bu albüm üzerinde çalışmalarına başlamıştır.

Bizimle iletişime geçmek için aşağıdaki formu doldurun

TEL: (90 - 212) 281 08 00 - 01
FAKS: (90 - 212) 281 08 02
İBRAHİM KARAOĞLANOĞLU CAD. 37 - 4
SEYRANTEPE 34418 İSTANBUL

E-posta adresinizi bırakarak bizimle bağlantıda kalabilirsiniz.

Copyright 2016 by Muzikotek

1MM Agency