SİNAN SAKIZLI

1978'de Ankara'da doğan besteci, ortaokul yıllarında müzikle ilgilenmeye başlamıştır. İlk film müziğini 1995 yılında besteleyip icra etmiştir. İstanbul Bilgi Üniversitesi, Matematik ve Bilgisayar bilimlerini, "ses filtreleme" konulu tezi ile bitirmiştir.

Belgesel Sinemacılar Birliği (BSB) ve MSG'nin üyesidir. 1997 yılında ilk stüdyosunu kurmuştur. 2004 yılından bu yana çalışmalarını kurucusu olduğu Stüdyo Baykuş adı altında yürütmektedir. Profesyonel olarak "Cumhuriyetin Hayalleri", "Ayrılığın Yurdu Hüzün", "Balığın Günlüğü", "Bozkırın Çocukları", "Süryoyo", "Malta Mektupları", "Kubaba", "Sokakta" başta olmak üzere ulusal ve uluslararası yaklaşık 50 kısa, belgesel, reklam ve kurumsal filmin özgün beste ve müzik prodüksüyonunu gerçekleştirmiştir.

UNDP ve IULA-EMME tarafından yürütülen Türkiye Yerel Gündem 21 programı, UNDP / GEF-SGP projelerinin ulusal ve uluslararası kurumsal filmlerine yedi yıldır özgün beste ve müzik prodüksiyonu ile gönüllü destekte bulunmaktadır. Ayrıca dört senedir Ulusal Kalite Kongresi açılış filmlerinin özgün beste ve müzik prodüksiyonlarını üstlenmekte, STK'ların sosyal kampanyaları için müzik yapımları gerçekleştirerek destek vermektedir. Sinan Sakızlı alanında 20 yıllık birikime sahip VTR Araştırma Yapım Yönetim çatısı altında kurduğu Baykuş Müzik ile de albüm prodüksiyonlarında prodüktör olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Bizimle iletişime geçmek için aşağıdaki formu doldurun

TEL: (90 - 212) 281 08 00 - 01
FAKS: (90 - 212) 281 08 02
İBRAHİM KARAOĞLANOĞLU CAD. 37 - 4
SEYRANTEPE 34418 İSTANBUL

E-posta adresinizi bırakarak bizimle bağlantıda kalabilirsiniz.

Copyright 2016 by Muzikotek

1MM Agency