MURAT UYSALEFE

Barış Manço'ya verdiği "Söyle Zalim Sultan" adlı bestesiyle müzik kariyerinde önemli bir dönüm noktası gerçekleştiren Murat Uysalefe, 1990'lı yıllarda İzmir'de kurduğu "Studio Work Station" adlı profesyonel müzik stüdyosunda bir çok amatör ve profesyonel sanatçıya ev sahipliği yapmıştır. Pek çok yetenekli gence besteler vermiş, yarışmalarda katkıda bulunmuştur. Yine 1990'lı yıllarda "Adım Adım" isimli ilk albümü eleştirmenlerin olumlu yaklaştığı bir çalışma olmuştur.

 

Altın Anten Beste Yarışması, Kuşadası Altın Güvercin, Kıbrıs-Girne Altın Zeytin Beste Yarışması, Onno Tunç Beste Yarışması gibi önemli yarışmalarda finallerde yer almıştır. Reklam ve jingle çalışmaları da bulunan Uysalefe, 1994 yılında İzmir Enternasyonal Fuarı'nın Türkçe ve İngilizce tanıtım müziğini hazırlamış ve daha sonra "Alsancak Marşı" ile İzmir'in evrensel tanıtımına katkıda bulunmuştur.

 

Türkiye'de ve İzmir'de pek çok kurum için jingle ve iç mekan müziği hazırlayan Uysalefe, İzmir TRT Radyo 3'te "Efsaneler" ve "En İyiler" isimli progressive rock, senfonik rock, pop rock müzik programlarının yapımcılığını üstlendi.

 

Murat Uysalefe 2007 yılı Temmuz ayında çıkardığı ikinci albümü "2. Adım Aşk" ile Türk Pop Müziği'nde bildik kalıpların dışına çıkmaktadır. Caz motifleri ile dolu ve albümün çıkış şarkısı olan "Ne Güzel Değil mi?"nin klip yönetmenliğini İzzet Öz yapmıştır.

 

http://www.muratuysalefe.com/

 

Bizimle iletişime geçmek için aşağıdaki formu doldurun

TEL: (90 - 212) 281 08 00 - 01
FAKS: (90 - 212) 281 08 02
İBRAHİM KARAOĞLANOĞLU CAD. 37 - 4
SEYRANTEPE 34418 İSTANBUL

E-posta adresinizi bırakarak bizimle bağlantıda kalabilirsiniz.

Copyright 2016 by Muzikotek

1MM Agency