MEHMET GÜREN

1984 İstanbul doğumlu Mehmet Güren, orta ve lise öğrenimini Galatasaray Lisesi'nde tamamladı. 15 yaşından itibaren gitar çalmaya başlayan Güren, okul arkadaşlarıyla beraber kurduğu Numbs grubuyla 2000'den itibaren "Yapı Kredi Sokakta" organizasyonu da dahil olmak üzere çok sayıda lise ve üniversite festivalinde "vokalist ve gitarist" olarak sahne aldı. 2002' de Galatasaray Lisesi Müzik Odası Başkanı olarak Galatasaray Lisesi Festivali'nin müzik organizasyonunu üstlendi. 2003 yılında vokalist ve gitaristliğini yaptığı grup, Kasdav Liseler Arası müzik yarışmasında Pixies'in "Where is My Mind" parçası yorumu ile "Blue Jean Özel Ödülü" nü aldı.

 

Numbs grubu, Mehmet Güren'in bestelediği birçok İngilizce parçayı kaydetme fırsatı yakalarken bu bestelerden "Spoiled", Bora Ayanoğlu, Candan Erçetin, Dağhan Baydur, Tuna Kiremitçi gibi isimlerin de bulunduğu "Karmakarışık" albümünde yer aldı.

 

Mehmet Güren, CNNTürk, NTV gibi birçok basın organında yayımlanmış, 15 yaşındayken kurduğu bilgisayar donanım sitesi olan Turk-Hardware ile editörlük yaşamına başladı. PC Life 2000 Bilişim Oskarları'nda jüri üyeliği yaptı. Daha sonraki yıllarda Bant dergisinde müzik yazıları ve illüstrasyonu yayımlandı. Aynı zamanda DBR grubuna ait Blue Jean dergisinde müzik yazarlığı ve teknoloji editörlüğü yaptı. Türkçe ve İngilizce sözlü bestelerinin kayıt çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürmekte olan Mehmet Güren, İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık bölümü mezunudur. Güren ayrıca MSG ve Muzikotek üyesidir.

Bizimle iletişime geçmek için aşağıdaki formu doldurun

TEL: (90 - 212) 281 08 00 - 01
FAKS: (90 - 212) 281 08 02
İBRAHİM KARAOĞLANOĞLU CAD. 37 - 4
SEYRANTEPE 34418 İSTANBUL

E-posta adresinizi bırakarak bizimle bağlantıda kalabilirsiniz.

Copyright 2016 by Muzikotek

1MM Agency