CANAN ANDERSON

Canan Leslie Anderson, Italya'nın Vicenza kentinde dünyaya geldi. İlk konserini 6 yaşında Avusturya Kültür Merkezi'nde verdi. Mimar Sinan Üniversitesi'nde müzik eğitimini tamamlayan sanatçı,yurt içi ve yurt dışında çeşitli çalışmalarda bulundu.

Adana Senfoni Orkestrası'nda konuk olarak keman çaldı, Istanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrası'nda görev yaptı, 1993'te Avusturya'ya yerleşti, 1994'te de dünyada ilk kez gösterime giren "Kugeln des Sultan" adlı eserde başkemancı olarak sahneye çıktı.

Salzburg Üniversite Orkestrası, Bombay Senfoni Orkestrası ve bu çalışmaları sayısız farklı deneyim izlemiş. Avusturya'da özel keman dersleri verirken televizyon dizisi Helicop'ta da oyuncu olarak rol aldı. 1999'da Istanbul'a dönmüş ve bir süre Istanbul Devlet Opera ve Balesi'nde görev aldı.

Anderson, daha sonra birçok ünlü sanatçının konserlerinde ve TV programlarında hem kemanı, hem de sesi ile yer buldu. Istanbul'un önemli eğlence mekânlarında yaptığı programlar birbirini takip etmiş ve kendi bestelerini yaparak da ilk albümünü yayınladı.

Bizimle iletişime geçmek için aşağıdaki formu doldurun

TEL: (90 - 212) 281 08 00 - 01
FAKS: (90 - 212) 281 08 02
İBRAHİM KARAOĞLANOĞLU CAD. 37 - 4
SEYRANTEPE 34418 İSTANBUL

E-posta adresinizi bırakarak bizimle bağlantıda kalabilirsiniz.

Copyright 2016 by Muzikotek

1MM Agency