BİLGE KÖSEBALABAN

Bilge Kösebalaban, (d. 8 Şubat 1980, Adana) Direc-t grubu gitarist ve vokalisti.

Küçük yaşlardan beri müziğe eğilimi olan ve devamlı şarkı söyleyen Bilge, ilk gitarını ortaokulun son yıllarında edindi. Lise yıllarında ağırlık verdiği müzik çalışmalarının ilk meyvelerini o yıllarda katıldığı Milliyet müzik yarışmasında kazandığı birincilikle toplamaya başladı.

Ankara Üniversitesi İspanyol dili ve Edebiyatını kazanan Bilge, öğrenimi için Ankara'ya yerleşti. Müziğin yaşamındaki öneminin artması ile birlikte öğrenimini yarıda bırakarak İstanbu'a yerleşti. Yaptığı şarkılarla birlikte müzikal kimliği ve tarzıyla da çevresinde oldukça dikkat çekmeye başladı. Daha önce Adana'dan arkadaşı olan Özgür ile Direc-t i yeniden kurdu.

Direc-t ile beraber iki albüm yapan Bilge'nin Anima'dan Tuncay Korkmaz ve Ekin Cengizkan ile de uzun süre Olympos ve İstanbul'da,.İtalya,Yunanistan,Hollanda'da sokak müziği yaptı.2005 VH1-song of the year yarışmasında Gülce Duru ile seslendirdiği bestesi "Anything I've Done" ile aralık ayı finalisti oldu. 3.Direc-t albümü Son Ağaç'ın da kayıtlarını tamamlayan Bilge'nin Lucy Beton ve The Chish adlarıyla da iki proje grubu daha vardır.


Bu besteci aynı zamanda Banka'da

İlgili Müzik Bankası Albümleri:

Bizimle iletişime geçmek için aşağıdaki formu doldurun

TEL: (90 - 212) 281 08 00 - 01
FAKS: (90 - 212) 281 08 02
İBRAHİM KARAOĞLANOĞLU CAD. 37 - 4
SEYRANTEPE 34418 İSTANBUL

E-posta adresinizi bırakarak bizimle bağlantıda kalabilirsiniz.

Copyright 2016 by Muzikotek

1MM Agency