MURAT ÇEKEM

1968 yılında Adana'da doğdu.1979 senesinde Galatasaray Lisesine girdi. 1981' de okul orkestrasında piyano çalmaya başladı ve 1984' de grubun solistliğini yapmaya başladı. Birçok amatör konser verdikten sonra 1986 yılında Milliyet Gazetesinin müzik yarışmasında 3 dalda (en iyi erkek solist , en iyi klasik orkestra düzenleme, en iyi pop orkestra düzenleme ) birincilik kazandı.

 

İlk profesyonel çalışmasını Ali Poyrazoğlu'nun Yeşil Kabare'sinde yaptı. Burada , piyano çalıp şarkı söylerken, Müjdat Gezen,Uğur Yücel, Cem Özer gibi sanatçılara sahne şovlarında eşlik etti.

 

1988 yılında Grup Lokomotif'e girdi. Grupta solistliğin yanı sıra, Zerrin Özer, Ayşegül Aldinç,Sezen Aksu, Seyyal Taner, Aşkın Nur Yengi, Fatih Erkoç, Harun Kolçak gibi sanatçılara vokal yaptı. Aynı sene İstanbul Üniversitesi Konservatuar Şan Bölümünü kazanarak eğitimine devam etti.

 

1991 yılında Mercury grubunu kurdu ve bu grupla çeşitli konserler ve gece çalışmaları yaptıktan sonra aynı grupla 1994 yılında 'Sen neyin peşindesin' adlı albümü yaptı ve yine bu albümden 'Korku yakamdan düşmüyor' adlı parçasına Mete Özgencil' in yönettiği bir klip çekti.

 

Kenan Doğulu , Özgün, Atiye Deniz, Bengü, Özlem Tekin, Ufuk Yıldırım ve Akrep Nalan gibi sanatçılar Murat Çekem'in parçalarını albümlerinde kullanmışlardır. Albüm prodüksiyonlarında da çalışan Çekem ,K. Doğulu, Özgün, Nazan Öncel, Candan Erçetin, Haluk Levent, Işın Karaca, Alex gibi birçok sanatçının albümlerinde vokal yapıp gitar çalmıştır. Ayrıca İskender Paydaş ile dizi ve film müzikleri ve albüm prodüksiyonlarında, prodüktör olarak çalışmaktadır.

 

www.myspace.com/muratcekem


İlgili Müzik Bankası Albümleri:

Bizimle iletişime geçmek için aşağıdaki formu doldurun

TEL: (90 - 212) 281 08 00 - 01
FAKS: (90 - 212) 281 08 02
İBRAHİM KARAOĞLANOĞLU CAD. 37 - 4
SEYRANTEPE 34418 İSTANBUL

E-posta adresinizi bırakarak bizimle bağlantıda kalabilirsiniz.

Copyright 2016 by Muzikotek

1MM Agency