EREN TOKGÖZ

Eren Tokgöz; film, dizi, tiyatro oyunu, reklamlar için müzik besteleyen ve prodüktörlüğünü yapan, kendine özgü tarzı ile "Ahmet Beyler" grubunun lideri, pek çok ödül sahibi, 1 numaraya çıkmış hitleri bulunan bir müzik bestecisi, yapımcısı, sanatçısıdır. Kurumsal alanda ise yaratıcı takım ruhu oluşturma çalışmaları yapan müzik girişimcisidir.

Eren Tokgöz, Ankara'nın müzik - sanat ikliminde yetişti. Müziğe, bilim insanı - müzisyen yetiştirmesiyle ünlü Ankara Atatürk Anadolu Lisesi'nde (AAAL) gitar çalarak başladı.

Aynı yıllarda kendi çabasıyla bateri çalmayı öğrendi. Ortaokul yıllarında beste yapmaya, söz yazmaya ve doğaçlama yapmaya başladı.

Lise yıllarında grup arkadaşlarıyla bestelediği ve oyun boyunca canlı olarak gitar ve perküsyon çaldığı “Bebek Uykusu”; Liselerarası Tiyatro Yarışmasında “En İyi Oyun” ödülünü kazandı. 

Odtü Güzel Sanatlar bölümünde Bilkent Senfoni Orkestrası Perküsyon Sanatçısı Teymuralp Merter Fosforoğlu’ndan davul ve opera sanatçılarından şan dersleri aldı. 

Yer aldığı “Uçan Kaz” grubu ile Mimarlık Amfisi, Devrim Stadyumu ve diğer bahar şenliği / rock şenliği sahnelerinde sayısız konser verdi. 

Odtü’lü akademisyenlerden Ali Akın Akyol’un yönettiği “Ayışığı’nda Agora” oyunun müziklerini besteledi ve oyunlarda canlı olarak icra etti.

Odtü işletme ekibi ile katıldığı IAA reklamcılık yarışmasında yaptığı jingle ile “En İyi Reklam Müziği” ödülünü kazandı.

2001'de taşındığı İstanbul'da kurduğu yeni müzik grubu ile pek çok farklı mekanda konser verdi.

Yine bu yıl içinde eşiyle birlikte canlı müzik grupları ve mekanları tanıtmayı amaçlayan bir portal kurarak, 10 yıl boyunca yüzlerce müzik grubunu, yüzbinlerce kullanıcı ile buluşturdu. Bu dönemde Ankara’da MFÖ, Mor ve Ötesi, Ceza, Pamela, Hayko Cepkin gibi pek çok sanatçının yer aldığı bir müzik festivaline de imza attı.

2002'de Halıcı Midi ile beste yarışmasında “Fikirler” adlı parçası ile Atilla Özdemiroğlu, İzzet Öz gibi değerli müzik insanlarının da yer aldığı jüri değerlendirmesi sonucu 3.lük ödülünü kazandı.

2007'de kurduğu yeni grubu “Herkes Kırmızı” ile kaydettiği sözü ve müziği kendisine ait 11 şarkıdan biri olan “Osman” parçasıyla Demir Demirkan, Tolga Akyıldız gibi pek çok müzik insanın aralarında yer aldığın jürinin değerlendirmesi sonucu Jack Daniel's Beste yarışmasında 1.lik ödülünü kazandı. Ödül olarak ünlü prodüktör Haluk Kurosman ile parçayı HK stüdyolarında yeniden kaydetti. Grup ile pek çok şehirde ve mekanda sayısız konser verdi.

2012'de kurduğu “Ahmet Beyler” grubu ile 2015'te tüm söz ve müzikleri kendisine ait olan parçalardan oluşan ilk albümleri “Hayat Nerde”yi çıkarttı. Grup ile 2012'den bugüne Babylon, İf, Zeytinli Rock Festivali’nin de dahil olduğu onlarca mekan ve festivalde sahne aldı.

2016 yılında ortağı Emre Çakar ile müzik prodüksiyon şirketi Otopark Müzik’i kurdu. Otopark Müzik ile 2016'dan bugüne pek çok firma ve markaya jingle üretti.

"Bebek Geliyorum Demez", "Ev Kira Semt Bizim" uzun metraj filmlerinin; "Aşka Haciz" tiyatro oyunu ile "İsli Sisli Puslu" çocuk oyununun, "Veysel'in Mirası" ve kendi hikayelerini anlatan "Biz Ahmet Beyler" internet dizilerinin müziklerini yaptı.

2016 yılında Otopark Müzik bünyesinde, doğaçlama şarkılar ve müzik oyunları üzerine kurulu “Sosyal Müzik” girişimini başlattı. O günden bu yana pek çok şirket, dernek ve organizasyon için Sosyal Müzik etkinlikleri düzenlemeye devam ediyor. Zaman içinde portfolyosuna "Sosyal Müzik ile Kişisel Gelişim Eğitimleri", "Beste Yapma Atölyesi", "Şirket Marşı" ve "Canlı Karaoke Yarışması"nı da ekledi. 

Eren Tokgöz, müzik çalışmalarına halen devam etmektedir.

Hakkında daha fazla bilgi için: erentokgoz.com


İlgili Müzik Bankası Albümleri:

Bizimle iletişime geçmek için aşağıdaki formu doldurun

TEL: (90 - 212) 281 08 00 - 01
FAKS: (90 - 212) 281 08 02
İBRAHİM KARAOĞLANOĞLU CAD. 37 - 4
SEYRANTEPE 34418 İSTANBUL

E-posta adresinizi bırakarak bizimle bağlantıda kalabilirsiniz.

Copyright 2016 by Muzikotek

1MM Agency