EMRE ÇAKAR

Emre Çakar, 1983 yılında İzmir’de dünyaya gelmiş; müzik yeteneğini, akordeon ve piyano çalan babası ile gençliğinde dans, folklor ve baleyle ilgilenen annesinden almıştır.

8 yaşında, orkestra şefi İclal Kardıçalı’dan aldığı piyano dersleriyle temel müzik eğitimine başlamıştır. İlkokul, ortaokul ve lise döneminde piyano eğitimi devam ederken, okulda kurdukları müzik grubuyla okul gösterilerinde sahne almıştır.

İzmir Amerikan Lisesi’ne giden Emre Çakar, grubuyla birlikte okulu adına katıldığı Milliyet Liselerarası Müzik Yarışması’nda iki yıl üst üste beste kategorisinde 3.lük ödülü kazanmıştır.

Liseden mezun olduktan sonra da aktif şekilde çeşitli gruplarda klavye çalışmıştır. Bu gruplarla birlikte, Türkiye’de yapılmış Jack Daniel’s Rock, Miller Music Factory, Rock’n Dark müzik yarışmalarından birincilik ve üçüncülük derecelerini kazanmıştır.

2008-2009 yılları arasında iki ortağıyla birlikte kurduğu "Ses Sanayii" şirketinde bilinen pek çok marka için jingle prodüksiyonu yapmıştır. Bu şirketten ayrıldıktan sonra reklamcılık ve yenilenebilir enerji sektörlerinde profesyonel şekilde çalışmalarını sürdürürken müziğe hobi olarak devam etmiştir.

2017 yılında profesyonel olarak müzik prodüksiyonu üzerine yeniden çalışmaya başlamıştır.

2017 yılından beri ortağı Eren Tokgöz ile birlikte kurduğu "Otopark Müzik" markası altında, müzik prodüksiyonu ve müzik atölyeleri yapmaktadır. Markalara özel hazırladıkları jingle çalışmalarının yanı sıra, 2018’de yayınlanan "Bebek Geliyorum Demez" ve "Ev Kira Semt Bizim" isimli uzun metraj filmlerin müzikleri ve 2 tiyatro müziğinin beste, düzenleme, kayıt ve miks aşamalarında çalışmıştır.

Yine Otopark Müzik ekibinin geliştirdiği, "Sosyal Müzik Atölyesi" adını verdikleri, seyirciyle birlikte yapılan interaktif doğaçlama müzik etkinliğinin program tasarımı, performansı ve ses kayıt aşamalarında çalışmaktadır. Ayrıca 2018 yılında Zeynep Casalini ile bir tekli dahil 5 single piyasaya çıkartmış, bir de albümü olan "Ahmet Beyler" müzik grubunda klavye çalıp; beste, düzenleme ve grubun stratejisiyle ilgili çalışmalar yapmaktadır.

Emre Çakar, İTÜ Dr. Erol Üçer MİAM’da Ses Mühendisliği ve Tasarımı alanında eğitimine devam etmektedir.


İlgili Müzik Bankası Albümleri:

Bizimle iletişime geçmek için aşağıdaki formu doldurun

TEL: (90 - 212) 281 08 00 - 01
FAKS: (90 - 212) 281 08 02
İBRAHİM KARAOĞLANOĞLU CAD. 37 - 4
SEYRANTEPE 34418 İSTANBUL

E-posta adresinizi bırakarak bizimle bağlantıda kalabilirsiniz.

Copyright 2016 by Muzikotek

1MM Agency