Kullanım Koşulları

Lisans almak için ilk olarak şirketimizin özel Müzik Bankası Kullanım Şartları ve Sözleşmesini imzalamanız gerekmektedir. Sözleşme için tıklayın.

Bu sözleşmeyi imzalayarak müziklerimizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Müzik Bankaları dışında kalan ve Muzikotek Yayım katalogunda yer alan yerli ve yabancı besteciler ve şirketlere ait ticari müzikler özel anlaşmalara tabi olup, Müzik Bankası mekanik telif ücretleri tarifesine dahil değildir.

Mekanik Telif Ücretleri

Sözleşme imzalayarak lisans alan müşterilerimize %50 indirim uygulanır.

1- TV reklamlarında, mekanik telif bedeli tek filmlik 2.000 TL'dir. Aynı ürüne değişik filmler yapıldığında her film için ayrı telif hakkı doğar. Kısaltma, uzatma veya her türlü görüntü ve söz değişikliklerinin yapıldığı versiyonlar yeni film sayılır. Bir filmde, birden fazla değişik müzik kullanıldığı takdirde her kullanılan müzik için ayrı telif hakkı doğar. (Sözleşmeli müşterilerimize indirimli 1.000 TL)

2- Sinema, radyo reklamlarında ve basın promosyonlarında tek film veya spot için mekanik telif bedeli 1.000 TL'dir. Aynı ürüne değişik film veya spot yapıldığında her versiyon için ayrı telif hakkı doğar. Kısaltma, uzatma veya her türlü görüntü ve söz değişikliklerinin yapıldığı versiyonlar yeni film sayılır. Bir versiyonda, birden fazla değişik müzik kullanıldığı takdirde her kullanılan müzik için ayrı telif hakkı doğar. (sözleşmeli müşterilerimize indirimli 500 TL)

3- Dramatik Radyo spotlarında, multivizyon show, sinema, defile, program jeneriği (her program ayrı versiyon sayılır) ve diğer tüm ortamlarda mekanik telif bedeli saniye başına 10 TL'dir. Kısaltma, uzatma veya her türlü görüntü ve söz değişikliklerinin yapıldığı versiyonlar yeni versiyon sayılır. Bir versiyonda, birden fazla değişik müzik kullanıldığı takdirde her kullanılan müzik için ayrı telif hakkı doğar. (sözleşmeli müşterilerimize indirimli 5 TL)

4- Müzik Bankalarında yer alan ses efektleri için yukarıdaki maddelerde yer alan müzik telif bedelleri uygulanır.
(Müzikotek'de birim fiyatı 50 YTL olan ve Müzik Bankaları dışında yer alan özel bir ses efektleri arşivi bulunmaktadır.)

5- Online - Internet müzik kullanımı (Her 30 saniye için)
a- Reklam 1'300 YTL
b- Reklam dışı 500 YTL

6- Telif ücretlerine KDV ve %15 servis dahil değildir. Muzikotek'ten istenilen müziklerin kullanılmaması durumunda %15 servis ücreti geçerlidir.

7- Önceden çoğaltma (mekanik) hakkı ödenmiş filmlerin versiyonları dahil olmak üzere, şirketimize lisans başvurusu yapmadan müziklerimizi kullananlara indirimsiz fiyat uygulanacaktır.

Daha fazla bilgi almak için, bizi lütfen arayınız.

Bizimle iletişime geçmek için aşağıdaki formu doldurun

TEL: (90 - 212) 281 08 00 - 01
FAKS: (90 - 212) 281 08 02
İBRAHİM KARAOĞLANOĞLU CAD. 37 - 4
SEYRANTEPE 34418 İSTANBUL

E-posta adresinizi bırakarak bizimle bağlantıda kalabilirsiniz.

Copyright 2016 by Muzikotek

1MM Agency