OYA ERKAYA AYMAN

Üniversite yıllarına kadar Eskişehir'de yaşadı. Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu. Üniversite yıllarında önce klasik gitar dersleri aldı. Daha sonra bas gitara geçti.

1995 yılında İstanbul Blues Kumpanyası'nın "Kökler" adlı albümünde çaldı. 1997'de Tibet Ağırtan'ın vokalist olduğu "Kırık Kalpler" adlı grupta çalmaya başladı. Grupla Japonya'da düzenlenen Asya Müzik Festivali'nde çaldı. Aynı dönemde diğer bir grubu olan Catwalk ile "Günaydın Hüzün" adlı EP'yi çıkardılar. 1999 yılında London Music School'un bas gitar bölümününden "Bassist of the Year" sertifikası ile mezun oldu. Londra'da yaşadığı sürede Caine adlı grubuyla çeşitli barlarda çaldı. Grubun "34 Westferry" adlı albümünde çalıştı.

1999-000 döneminde Bulutsuzluk Özlemi'nde çaldı. Grupla birlikte Bülent Ortaçgil için yayımlanan "Şarkılar Bir Oyundur" adlı albümdeki "Normal" adlı parçayı kaydetti. Yavuz Çetin'in "Satılık", Electronia'nın "Saydam Aşk", Gökalp Baykal'ın "Her Zaman Bir Şarkı" albümlerinde konuk basçı olarak yer aldı. Göksel'in konser grubunda ve Şehnaz Sam'ın sahne çalışmalarında yer aldı. 2002'de Babazula ile çalmaya başladı ve "Ruhani Oyun Havaları" adlı albümlerini çıkardılar. Yurtiçinde ve yurtdışında çeşitli konserler verdiler. "Biz Size Aşık Olduk" dizisinin müziklerini yaptılar. Dizi için yapılan müziklerde hem çaldığı, hem söylediği bestelere yer verildi. 2003'ten itibaren Feridun Düzağaç'ın sahne çalışmalarında yer almaya başladı. Grubun Harbiye Açıkhava Tiyatrosu'ndaki canlı performansı "Uzun Uzun Feridun Düzağaç" adı ile yayımlandı.Ayrıca Kardeş Türküler'in "Bahar" adlı albümünde konuk müzisyen olarak çaldı.

Halen Feridun Düzağaç ile çalmaya devam eden Erkaya, stüdyosunda aranjman çalışmaları da yapıyor. Muz 25 "Vokal & Bas CD'si Oya Erkaya Ayman'ın Müzikotek ile müzik bankası çalışmasıdır.


İlgili Müzik Bankası Albümleri:

Bizimle iletişime geçmek için aşağıdaki formu doldurun

TEL: (90 - 212) 281 08 00 - 01
FAKS: (90 - 212) 281 08 02
İBRAHİM KARAOĞLANOĞLU CAD. 37 - 4
SEYRANTEPE 34418 İSTANBUL

E-posta adresinizi bırakarak bizimle bağlantıda kalabilirsiniz.

Copyright 2016 by Muzikotek

1MM Agency