VEHBİ CAN UYAROĞLU

Vehbi Can Uyaroğlu, 26 kasım 1981 yılında Aydın'da doğmuştur.

Müzik hayatına amatör olarak ilkokul yıllarında piyano eğitimi alarak başlamıştır; daha sonra bağlama, kabak kemane ve gitar eğitimi alarak konservatuara hazırlanmıştır. 1999 yılında Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuarı Türk Halk Oyunları bölümünü birincilik ile kazanmıştır.

Öğrencilik yıllarında Aydın Tekeler Zeybeği'ni düzenleyip sahneye aktarmıştır ve tüm Türkiye tarafından kabul görüp repertuara eklenmiştir. İzmir Devlet Tiyatrosunda 3 yıl Kalpaklılar ve Deli Dumrul oyunlarında dansçı ve korist olarak görev almıştır.

2005 yılında Aydın'a dönerek Piiano Müzik adı altında müzik dershanesi, enstrüman satış mağazası ve prova stüdyosu açmıştır. Bu yıllarda birçok kurumda gitar eğitmenliği ve ritim eğitmenliği de yapmıştır.

2009 yılında İstanbul'a taşınmıştır ve Rafet El Roman orkestrasında gitarist olarak görev almıştır. Bu yıllarda birçok kısa filme ve uzun metraj sinema filmlerine müzik yapmıştır.

2014 yılında Müzik Ofistanbul adı altında prodüksiyon stüdyosu kurmuştur ve Müzik Ofistanbul çatısı altında birçok reklam müziği, film müziği, belgesel müziği ve tiyatro müzikleri bestelemiş ve aranje yapmıştır. Bestecinin "Abi Bana Gitar Öğret" isminde bir gitar eğitim kitabı da bulunmaktadır.

Müzik Ofistanbul'da halen gitar & armoni dersi vermeye ve birçok sanatçıya, müzik grubuna ve tiyatroya müzisyenlik, aranjörlük yapmaya devam etmektedir.


İlgili Müzik Bankası Albümleri:

Bizimle iletişime geçmek için aşağıdaki formu doldurun

TEL: (90 - 212) 281 08 00 - 01
FAKS: (90 - 212) 281 08 02
İBRAHİM KARAOĞLANOĞLU CAD. 37 - 4
SEYRANTEPE 34418 İSTANBUL

E-posta adresinizi bırakarak bizimle bağlantıda kalabilirsiniz.

Copyright 2016 by Muzikotek

1MM Agency