ERDEM HELVACIOĞLU

Erdem Helvacıoğlu dünyaca tanınan film ve elektroakustik müzik bestecisidir.

Ümit Ünal, Melisa Önel, Belma Baş, Ömür Atay, Sefa Öztürk, Peter Sasowsky, Eileen Hofer,  Luli Bitri, Hani Saqr, Ece Soydam, Sinan Kesova, Aslıhan Ünaldı gibi yönetmenler ile çalıştı ve onlarca uzun metraj dökümanter, kurmaca ve kısa filme müzik besteledi. Film müzikleri ile Rotterdam, Lokarno, İstanbul, Berlin ve Cannes gibi uluslararası festivallere katıldı. Ses tasarımını üstlendiği Belma Baş'ın filmi “Poyraz”, 2006 yılı Cannes Film Festivali resmi seçkisinde yer aldı. 2014 Berlin Film Festivali'nde prömier yapan Melisa Önel'in “Kumun Tadı” filmi için bestelediği müzik, Hollywood Reporter dergisi tarafından “Olağanüstü ses tasarımı” olarak adlandırıldı.

New Albion, Sub Rosa, Innova gibi prestijli plak şirketleri tarafından yayınlanmış olan 13 solo ve duo çalışması All About Jazz, Guitar Player, Textura, Cyclic Defrost, Culture Catch, Exclaim! ve Perfect Sound Forever gibi müzik dergileri tarafından “yılın albümü” seçildi. Elektroakustik müzik eserleri de, Luigi Russolo, MUSICA NOVA ve Insulae Electronicae Elektrokustik Müzik gibi yarışmalardan ödüller aldı. 

Müzik yapımcısı, remixer ve ses mühendisi olarak Gorillaz, AronChupa, Nina Persson, Sezen Aksu, Vega, Rashit, Timuçin Esen, Mehmet Akbaş, Şirin Soysal gibi sanatçı ve gruplar ile çalıştı.

Helvacıoğlu çalışmalarını halen New York ve Istanbul'daki stüdyolarında sürdürmektedir.


İlgili Müzik Bankası Albümleri:

Bizimle iletişime geçmek için aşağıdaki formu doldurun

TEL: (90 - 212) 281 08 00 - 01
FAKS: (90 - 212) 281 08 02
İBRAHİM KARAOĞLANOĞLU CAD. 37 - 4
SEYRANTEPE 34418 İSTANBUL

E-posta adresinizi bırakarak bizimle bağlantıda kalabilirsiniz.

Copyright 2016 by Muzikotek

1MM Agency