VOLKAN GÜCER

Galatasaray Lisesi (1982) ve Boğaziçi Üniversitesi (1988) mezunudur. Timur Selçuk'un Çağdaş Müzik Merkezi'nde Ali Perret'den Caz Armonisi eğitimi almıştır.

1991'den beri profesyonel olarak sürdürmekte olduğum müzikal kariyerinde, toplam 40'ı aşkın film ve dizi film projesinde besteci ve müzik direktörü olarak yer almıştır.

Çeşitli yönetmenlerin film ve dizilerinin müziklerini yazan bestecinin en çok bilinen çalışmaları arasında, sözlerini Aysel Gürel'in yazdığı "Amerikalı" ile "Gölge Çiçeği" filmlerinin şarkıları sayılabilir. Şarkıcı dizilerinin aktif olduğu dönemde, Muazzez Ersoy, Ebru Gündeş, İbrahim Erkal, Alişan, Atilla Taş ve Petek Dinçöz dizilerinin fon müziklerini bestelemiştir. Yerli ve yabancı birçok reklam filminde özel olarak yaptığı müzikler veya Müzik Bankası CD'lerindeki müzikleri yer almıştır.

2002 yılından itibaren kendi şirketi Müzikal Yapım'dan Burak Demir'in "Dreamin' İstanbul", Burak Aziz'in "Paslanmaz" ve Beyza Durmaz'ın "Koku" albümlerini yayınlamış ve aynı zamanda bu albümlerin prodüktörlüğünü yapmıştır. Halen çalışmalarına devam etmektedir.


Bu besteci aynı zamanda Yayım'da

İlgili Müzik Bankası Albümleri:

Bizimle iletişime geçmek için aşağıdaki formu doldurun

TEL: (90 - 212) 281 08 00 - 01
FAKS: (90 - 212) 281 08 02
İBRAHİM KARAOĞLANOĞLU CAD. 37 - 4
SEYRANTEPE 34418 İSTANBUL

E-posta adresinizi bırakarak bizimle bağlantıda kalabilirsiniz.

Copyright 2016 by Muzikotek

1MM Agency