SERHAN AYKAÇ

3 Nisan 1972’de İstanbul’da doğan Serhan Aykaç; piyanist, şarkıcı, besteci, söz yazarı, aranjör ve prodüktördür. Müziğine ise klasik, caz, sinematik, modern, world, chanson ve Türk folk öğelerini bir arada barındıran eklektik bir tarz denebilir. Boston Berklee College of Music’te Film Scoring ve Jazz Composition dalında eğitim almış, daha sonra ITU/MIAM’da Music Business and Management dalında Master yapmıştır.

Serhan Aykaç, hali hazırda yeni beste çalışmalarına devam etmenin yanı sıra başta Büyük Kulüp (Cercle D’Orient) olmak üzere çeşitli bar ve kulüplerde rutin bir şekilde piyanist-solist olarak sahne almaktadır. Ayrıca hem eğitim kurumlarında hem de özel olarak klasik ve caz piyano, şan tekniği, müzik teorisi ve tarihiyle ilgili dersler vermektedir.

Birlikte Çalıştığı Sanatçılar

Ricky Ford (Sax), Robert R. Reigle (sax), Richie Ellis (piano), Beth Trollan (vocal), Larry O’neal (vocal), Mr. Cole (a.k.a Nejdet/vocal), Ali Kocatepe, Vedat Sakman, Ajda Pekkan, İlham Gencer, İlhan Gencer, Ayşe Gencer, Bora Gencer, Sibel Alaş, Ajda Ahu Giray (vocal), Selen Servi (vocal), Evrim Özşuca (vocal), Nurettin Özşuca, Şenay Lambaoğlu (vocal), Şafak Yaprak (vocal), Yahya Dai, Uraz Kıvaner, Kerem Görsev, Atilla Özdemiroğlu, Melih Kibar, Romalı Perihan, Ayten Alpman’dır.

TV Show Performansları ve Çalışmaları

25 Şubat 2012 de A Haber kanalında “Yaşasın Haftasonu” Programında 2011 de albümü çıkan solist Selen Servi’ye canlı yayında piyanoda eşlik etmiştir.

2011 Nisan’da TRT ve diğer özel kanallarda yayınlanan T.C Ulaştırma Bakanlığı için hazırlanan “Ulaşım Ağı” belgeselinin müziklerinin bestecisidir.

2009’da NTV radyoda akşam kuşağında Caz Tüneli adlı programı hazırlayıp sunmuştur.

2002 de Boston’daki Berklee College of Music’in düzenlediği müzik festivalinde okulun Country band orkestrasında piyanist olarak sahne almıştır.

1999’da T.C Kültür Bakanlığı, MCM müzik kanalı, Kanal E ve Fransız Kültür Merkezinin ortak düzenlediği Avrupa Uluslararası Müzik Şenliğinde (Fête de la Musique) tenor Kaan Erten’e müzikal, chanson, caz ve pop parçalardan oluşan repertuarında piyanoda eşlik etmiştir.

1996’da Berklee College of Music bünyesindeki Performance Center’da Anne Peckham’ın yönettiği, Leonard Bernstein’in orkestra ve koro için yazılan İbranice sözlü eseri “Chichester Psalms”’da solo tenor partisyonunu seslendirmiştir.

Ses ve Beste Yarışmaları

2009 da online şarkı yarışması WEBESTE’de Aşk su ister adlı eseri Mansiyon almıştır.

2004’te Show TV de yayınlanan Akademi Türkiye Yarışmasında (Star Academy) finalist olarak yarışmıştır.

 


İlgili Müzik Bankası Albümleri:

Bizimle iletişime geçmek için aşağıdaki formu doldurun

TEL: (90 - 212) 281 08 00 - 01
FAKS: (90 - 212) 281 08 02
İBRAHİM KARAOĞLANOĞLU CAD. 37 - 4
SEYRANTEPE 34418 İSTANBUL

E-posta adresinizi bırakarak bizimle bağlantıda kalabilirsiniz.

Copyright 2016 by Muzikotek

1MM Agency