EROL TEMİZEL

1989 yılında, pop müzik ilk heyecanlarını yaşarken Erol Temizel Modulation Wave adıyla çıkardığı albümü ile ülkemizin ilk techno dance albümüne sahip olmuştur. 1993 yılında Türkiye'nin ilk CD Single'ı olan Dom-Dom Kurşunu'nu yayınlayarak bir ilke daha imza atan Erol Temizel Türk müzik sektörüne yeni bir perspektif kazandırdı.

1994 yılında yayınladığı Karizma adlı 2. albümünde yer alan Aşık Veysel'in kendi sesinden düzenlenen Single ile halkımızın takdir ve beğenisini kazandı. 1997 yılında kurduğu ve sahibi olduğu prodüksiyon şirketi T- Ekspress Production ile başarılı çalışmalarına devam eden Erol Temizel, aynı yıl Garanti Bankası için yaptığı 10.Yıl Marşı Reklam müziği ile aldığı Altın Elma ödülü ile başarısını bir kez daha kanıtladı.

20 yıla yaklaşan müzik hayatında, Tarkan, Hande Yener, Ege, Serdar Ortaç, Rober Hatemo, Soner Arıca, Meltem Cumbul, Günce, Harun Kolçak gibi birçok başarılı ve tanınmış ismin albüm ve Single prodüksiyonlarına imza atmıştır. Sır Dosyası, Aşk ve Gurur, 5 Maymun Çetesi, Çarli, Miras, Passaparola, Görevimiz Tehlike gibi sektörün sevilen TV dizi, reklam ve programlarının müzik ve efekt yaratıcısıdır.

Aynı zamanda Kurtlar Vadisi, Haziran Gecesi, Yabancı Damat, Kanlı Düğün, Köprü, Anlat İstanbul, Banyo, Kurtlar Vadisi Irak gibi sevilen ve beğenilen TV dizilerine ve sinema filmlerine (kayıt – mix - mastering) teknik destek sağlamıştır. Halen T-Ekspress Production'da teknik ve müzikal anlamda çalışmalarını sürdürmektedir.

Bizimle iletişime geçmek için aşağıdaki formu doldurun

TEL: (90 - 212) 281 08 00 - 01
FAKS: (90 - 212) 281 08 02
İBRAHİM KARAOĞLANOĞLU CAD. 37 - 4
SEYRANTEPE 34418 İSTANBUL

E-posta adresinizi bırakarak bizimle bağlantıda kalabilirsiniz.

Copyright 2016 by Muzikotek

1MM Agency