AHMET ÇAPLI

Ahmet Çaplı 28.01.89 tarihinde İstanbul’da doğdu. 

Babası 60’lı yıllarda Amerika’da özellikle Jimi Hendrix ve The Monkees gibi isimlerle, Türkiye’de ise Neco, Seyyal Taner, MFÖ, Orhan Atasoy, Nur Yoldaş, Şerif Yüzbaşıoğlu Orkestrası ve Blue Blues Band ile rock ve blues dünyasının yakından tanıdığı birçok isimle yaptığı çalışmalarla anılan Kerim Çaplı, büyükbabası ise yine 50’li yıllarda Türkiye ve Amerika’da bıraktığı izlerle "Piano Pasha" lâkabı verilen Erdoğan Çaplı’dır. Müzikle dolu bir aileden gelen Çaplı’nın büyükannesi ise bir dönemin unutulmaz opera sanatçısı soprano Azra Gün’dür. 

Müziğe olan ilgisini küçük yaşlarda keşfeden Ahmet Çaplı özellikle tiyatro ve şarkı yazarlığı alanında çeşitli çalışmalar yaptı. Çeşitli tiyatro projelerinde oyuncu ve müzisyen olarak yer aldı. 

Babası Kerim Çaplı’nın yaşamında çıkaramadığı albümünün proje yönetmenliğini üstlendi ve 2018 yılında Kerim Çaplı Project Kayıp ismiyle Arpej Yapım etiketiyle müzikseverlerle buluşturdu. Birbirinden değerli müzisyenlerin eşlik ettiği, Kayıp albümündeki Muhtacım Sana parçasında babası ile düet yaptı. 

Kendine has yorumu ve tarzıyla solo kariyerine tekli çalışmasıyla ilk admı atacak olan Çaplı, aileden gelen müzik mirasını özgün tarzıyla yapacağı çalışmalarıyla yeni bir serüvene dönüştürmeyi hedefliyor.

Bizimle iletişime geçmek için aşağıdaki formu doldurun

TEL: (90 - 212) 281 08 00 - 01
FAKS: (90 - 212) 281 08 02
İBRAHİM KARAOĞLANOĞLU CAD. 37 - 4
SEYRANTEPE 34418 İSTANBUL

E-posta adresinizi bırakarak bizimle bağlantıda kalabilirsiniz.

Copyright 2016 by Muzikotek

1MM Agency