MUSTAFA ALPAGUT

Mustafa ALPAGUT, Erzurum’da doğdu. İlk ve Orta tahsilini İstanbul Nişantaşı’nda Işık Lisesinde yapmıştır.

Işık Lisesinde okurken 15 yaşında ilk gitar çalışmalarına başlayan Alpagut, ilk orkestrası olan Işık 5’lisini burada kurdu.

Üç yıl boyunca konserler ve müzik çalışmaları   yaparken Mustafa ALPAGUT orkestrada Gitar çalıp şarkı söylüyordu.

Daha sonra Anadolu Folk akımlarında beste çalışmaları yapan Alpagut Gitar, Bağlama eşliğinde konserler verdi ve beste çalışmalarına devam etti.

İ.T.Ü Makine Fakültesinde okurken de orada kurduğu Dişli Çarklar 5’lisi ile müzik ve konser çalışmaları yaptı. Sonra çalışmalarını tamamen beste çalışmalarına yönlendiren Mustafa ALPAGUT kendisi ve birçok ünlü şarkıcının plakları için besteler yapmıştır. Besteleri seslendiren şarkıcılar; Nilüfer, Haluk Levent, Ayla Dikmen, Selçuk Ural, Salim Dündar, Asya, Coşkun Demir, Neslihan Demirtaş, Banu Kırbağ, Zaliha, Lale Belkıs, Ferdi Özbeğen, Ceylan Ece, Ömür Göksel, Sibel Egemen, Hüner Çoşkuner, Semra Ersoylu, Ayten Alpman, Yasemin Kumral, Emre Altuğ, Kutsi, Sefarad Sami, Ümit Besen, Recep Aktuğ, Neylan Yedikel, Erdem Seyhan, Ercan Turgut, Meltem Özcan, Ata Marin, Ebru Cündübeyoğlu'dur. Son olarak 3 CD’lik otuz yedi şarkısının enstrümantal versiyonunu yayınlamıştır.

Bizimle iletişime geçmek için aşağıdaki formu doldurun

TEL: (90 - 212) 281 08 00 - 01
FAKS: (90 - 212) 281 08 02
İBRAHİM KARAOĞLANOĞLU CAD. 37 - 4
SEYRANTEPE 34418 İSTANBUL

E-posta adresinizi bırakarak bizimle bağlantıda kalabilirsiniz.

Copyright 2016 by Muzikotek

1MM Agency