HAYKO CEPKİN

Türkiye alternatif müzik camiasının yakından tanıdığı, sahne şovları ve klavye çalış stili ile bulunduğu her performansta dikkat çeken Hayko Cepkin, 1978 yılında İstanbul'da doğdu.

Demir Demirkan, Aylin Aslım, Koray Candemir gibi isimlerle yaptığı çalışmalardan tanınan Hayko Cepkin, beraber çalıştığı sanatçıların albümlerine yaptığı düzenlemelerle ismini müzisyenlerin dünyasında çok önceleri duyurdu. Başarılarını Roxy Müzik Günleri ile ikiye katladı. Timur Selçuk Çağdaş Sanat Merkezi'nde şan ve solfej eğitimi alan sanatçı sonrasında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nda şan ve Akademi İstanbul'da piyano eğitimi aldı.

Tüm söz, müzik ve düzenlemelerin kendisine ait olduğu "Sakin Olmam Lazım" isimli ilk albümü ile Haziran 2005 tarihinde EMI etiketi altında müzik marketlerdeki yerini aldı. Hayko'nun ilk videosu "Yarası Saklı" isimli parçasına çekildi. Daha sonra sırasıyla Görmüyorsun, Fırtınam, Son Kez ve Zaman Geçti parçalarının klipleri geldi.

Hayko albümün yayınlanmasından sonraki ilk konserini 2005 yılındaki Rock Istanbul festivalinde verdi. Oldukça ilgi çeken rock, arabesk ve elektronik altyapılı müziği, sahne tavırları ve klip konsepti ile kısa sürede kendisine bir kitle edinmeyi başardı. 2005 ve 2006 yılları boyunca pekçok şehirde konserler veren Hayko, Radar Live ve Rock'n Coke gibi önemli festivallerde de sahne aldı.

"Tanışma Bitti" isimli ikinci albümünü Mayıs 2007 ortalarında çıkardı.

http://www.myspace.com/haykocepkin

Bizimle iletişime geçmek için aşağıdaki formu doldurun

TEL: (90 - 212) 281 08 00 - 01
FAKS: (90 - 212) 281 08 02
İBRAHİM KARAOĞLANOĞLU CAD. 37 - 4
SEYRANTEPE 34418 İSTANBUL

E-posta adresinizi bırakarak bizimle bağlantıda kalabilirsiniz.

Copyright 2016 by Muzikotek

1MM Agency